Skip to content

R&D

BADANIA I ROZWÓJ

Lean Management

W obszarze materiałów pomocniczych (ŚOI, MRO, narzędzia…) wciąż rosnące są potrzeby tworzenia punktów dystrybucji automatycznej w obszarach użytkowania, celem zapewnienia dostępności H24x365 oraz identyfikowalności. Wiele istniejących rozwiązań pochodzi od maszyn vendingowych do dystrybucji żywności/napojów i posiada braki koncepcyjne odnośnie zastosowania przemysłowego.

Rynek jest gotowy na rozwiązania zaprojektowane dla przemysłu, które optymalizują czas poboru i logistykę. Różnorodność materiałów wymaga elastycznych systemów ze wspólnym design concept oraz oprogramowaniem zintegrowanym z firmowymi procesami supply chain.

Zaczęliśmy w 2002 roku

W 2002 roku przystosowaliśmy maszynę vendingową do dystrybucji ŚOI za pomocą firmowej karty magnetycznej.

W 2014 roku zrealizowaliśmy w naszej strukturze nowe rozwiązanie w odpowiedzi na wciąż rosnące wymagania przemysłu: maszyny friendly use o zwiększonej pojemności oraz niewielkim naruszeniu przestrzeni, do zaprogramowania celem dostarczenia przydzielonych materiałów każdemu rozpoznanemu użytkownikowi (badge) we wstępnie określonych ilościach, co pozwala uniknąć nieprawidłowego gospodarowania oraz udoskonalić zarządzanie bezpieczeństwem oraz identyfikowalność poprzez raportowanie on line.

Broad Pitt

W ramach projektu “Broad Pitt 2” zorganizowanego przez Izbę Przemysłu w Turynie (Unione Industriale di Torino) Safety Systems stworzyła podstawy Smart Safety Systems, czyli zintegrowanego systemu innowacyjnych technologii do automatycznej dystrybucji ŚOI, części zamiennych oraz narzędzi.

W zakresie projektu Smart Safety Systems firma wyobraża i projektuje przyszłość dystrybutorów oraz komunikacji człowieka z maszyną; najbliższa przyszłość w której przedmioty komunikują z człowiekiem i z maszynami, w której ciągły przepływ danych informuje użytkownika w czasie rzeczywistym odnośnie poprawnego użytkowania ŚOI, zarządza samodzielnie magazynem, zwrotami i zamówieniami, kontroluje i weryfikuje prawidłową gospodarkę odpadami.
Microchipy komunikujące na odległość, dystrybutory wyposażone w czujniki i anteny, aplikacje do smartfonów i smartwatch będą współpracować celem transformacji aktualnej dystrybucji automatycznej w community użytkowników skierowanej na optymalizację dystrybucji i zbiórki, wymianę informacji oraz kompletną integrację w rodzącym się przemyśle 4.0.

Smart-Safety-Systems-today Smart-Safety-Systems-Tomorrow